Älvsjö aik innebandy p07


Älvsjö innebandy damer

Välkommen till Älvsjö AIK P Vi är ett tal spelare i P07 som säsongen 22/23 kommer att spela seriespel på Mörkröd nivå. Vi har ett tätt sammarbete med P06 för att få till en bra utvecklingsmiljö för alla spelare. Vi vill alltid bli fler. I Älvsjö finns det en plats för alla, oavsett om du har ambitionsnivå.

Älvsjö innebandy f09

  Vi är ett tal spelare i P07 som säsongen 22/23 kommer att spela seriespel på Mörkröd nivå. Vi har ett tätt sammarbete med P06 för att få till en bra utvecklingsmiljö för alla spelare. Vi vill alltid bli fler. I Älvsjö finns det en plats för alla, oavsett om du har ambitionsnivå.


Älvsjö innebandy f06

Parafotbollsskola, alla flickor mellan år med en intellektuell funktionsnedsättning. Fotbollsskolan kommer att genomföras på Älvsjö IP den /8 KL Fotbollsskolan är kostnadsfri. Separat inbjudan kommer längre fram. Vid frågor kontakta n@

Bollekis älvsjö

Välkommen till AIK Innebandy P På vår hemsida kan ni se kommande matcher, läsa om våra medlemmar och kolla in senaste nyheterna plus mycket mer. Välkommen in!.


  Älvsjö aik innebandy summer camp

Kommande matcher. Viginti Quattuor FC - Älvsjö AIK FF 1. Sön 21/5 Älvsjö AIK FF 1 - Bromma TFF 1. Lör 27/5 Arameisk-Syrianska IF 1 - Älvsjö AIK FF 1. Fre 2/6 Älvsjö AIK FF 1 - AIK Solna FK 1. Tis 6/6

Innebandy enskede barn

Pantamera Pojkar Blå Medellätt F Vår (Älvsjö AIK IBF (B)) Pantamera Pojkar Blå Medellätt F Vår (Älvsjö AIK IBF (A)) Pantamera Pojkar Blå Lättsvår D Vår (Älvsjö AIK IBF) Pantamera Flickor Röd Lätt C ; Pantamera Flickor Röd Svår B (Älvsjö AIK IBF) Träningsmatcher Stockholm (Älvsjö AIK IBF P10 Blå MS).

 • Älvsjö aik innebandy kläder
 • älvsjö aik innebandy p07
 • Älvsjö aik innebandy kläder

 • Laginformation: Älvsjö AIK IBF P07 LR ML - Man - Ungdom år. Föreningsnummer Adress Box 5 Älvsjö Telefon 23 43
 • Älvsjö dj

  Katrineholm Innebandy Cup. Vinnare B-slutspel F08 Älvsjö AIK IBF P08 Landvetter Wings P07 Pixbo Wallenstam IBF.
 • Älvsjö innebandy damer